Egyházi közösségi célú programok támogatása 2021

A teremtett világ és a természetfeletti harmóniája a bennünk

„ Felelősen a környezetünkért” – A teremtés

Intézményünk sikeresen szerepelt a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Egyházi közösségi célú programok támogatása” című pályázaton, melynek megvalósítása érdekében 400 000,-Ft vissza nem térintendő támogatást élvezhetünk.

A projekt nevelési céljai :közösségépítés, a környezettudatos attitűd, a  tanulók  gondolkodásának kialakítása  a teremtett világgal, a környezetünkkel kapcsolatban, a szociális érzékenység fejlesztése az idősebb generációval és egymással (empátia, bizalom, szolidaritás, egymás elfogadása, asszertív kommunikáció, karitatív tevékenység), felelős magatartás az állatokkal, növényekkel, vízzel, energiafogyasztással, szelektív szemétgyűjtéssel kapcsolatban.

Feladatként fát ültetnek, szemetet szednek, fenntarthatósági játékokat játszanak, megismerkednek a cserkészekkel, ráhangolódnak a környezetvédelem–Isten harmóniájára, terményáldáskor hálaadó szentmisén vesznek részt.

Célunk ,hogy tanulóink  tanuljanak meg egy fenntartható, élhető világban élni, ismerjék meg és alkalmazzák a helyes környezetvédelmi szabályokat, legyenek képesek felismerni, hogy az ember Isten társa lehet a természet és a  kapcsolatai  alakításában.

Iskolánk 7. osztályos tanulói  a Határtalanul! program keretében 2020 tavaszán 4 napos felvidéki kiránduláson vesznek részt  „Magyarország Kormányának támogatásával”.