Iskolánk környezete

Még a szomszéd kertje sem lehet zöldebb

„A szomszéd kertje mindig zöldebb” mondják.  Iskolánk környezete rácáfol e mondásra, hiszen kültéri adottságai kiválóak. A közel 2 hektáros területen 3 sportpálya (kézilabda, kispályás futball, röplabda) is van. A szünetekben és a délutáni foglalkozásokon szépen gondozott zöld területen, nagy fák árnyékában tölthetik idejüket a gyermekek.

Az épületeket körülvevő zöldövezet kialakítása 30 éve tartó folyamatos kertészkedés eredménye.  Több évtizedes legnagyobb  fáinkat valaha ültető volt diákjaink ma már mint apukák és anyukák hozzák gyermekeiket intézményünkbe.

Az előkertben sok különleges örökzöld növényünk is van. Cédrusok, ciprusok, óriás tuják, borókák színesítik a főként őshonos fákból álló erdőszerű területet. Megtalálható itt a természetismeret, biológia vagy éppen földrajz órákon tanult több mint negyven féle fa és bokor.

Hátul a sportpályák és játszóterületek jó levegőjét biztosító s a legmelegebb napokon azokat árnyékoló termetes tölgyek, juharok, vadgesztenyék, hársak, nyírek, diófák és mogyoró bokrok zöldelnek.

Zöldövezetünk része gyakorlókertünk is ahol a területet jól kihasználva sokféle kertművelési munka bemutatható, gyakoroltatható tanulóinkkal.

Kiss László